66501657 , 88355014

تعمیر قهوه جوش

خانه / تعمیر قهوه جوش

تعمیر قهوه جوش

تعمیر قهوه جوش نیز مانند سایر لوازم خانگی احتیاج به دانش فنی دارد و بر خلاف کوچک بودن دستگاه، تعمیر آن کار آسانی نیست پس پیشنهاد می کنیم برای درست کردن آن به هیچ وجه خودتان دست به کار نشوید و به یک مرکز تعمیر قهوه جوش و یا تعمیر لوازم خانگی تماس حاصل فرمایید.

اگر نیاز به تعمیر قهوه جوش دارید؟؟؟ می توانید با یکی از شماره های آریوسرویس تماس بگیرید و درخواست یک تکنسین کنید.

تعمیر قهوه جوش وجه مشترکی با سایر لوازم خانگی دارد که آن هم این است که تعمیرکار برای تعمیر آن باید از اجزای سازنده آن اطلاع کامل داشته به همین خاطر در ادامه مطلب اجزای تشکیل دهنده آن و چگونگی عملکرد آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

قهوه جوش چگونه کار می کند ؟

ابتدا باید در فنجانک داغ شونده آب بریزید و سپس سیم رابط دستگاه را به برق متصل نمایید. حرارت المنت آب را به نقطه جوش رسانده و بخار آب از سوپاپ مخصوص به طرف بالا حرکت می کند و پس از برخورد با صفحه منعکس کننده فوقانی، بر روی صافی میریزد که پس از صافی با قهوه آمیخته شده و با حل نمودن مقداری از آن در خود از ته سبد محتوی قهوه به داخل آب قهوه جوش ریخته می شود. عمل بخار شدن آب و بازگشت آب بخار شده به همراه مقداری قهوه آنقدر ادامه می یابد تا قهوه دم کشیده و آماده مصرف شود. چنانچه عملکرد دستگاه بدین صورت نباشد باید برای تعمیر قهوه جوش اقدام شود.

 • چگونگی عملکرد فنجانک داغ شونده

آبی که درون قهوه جوش ریخته می شود از مسیر سوراخ های سوپاپ مسدود کننده به فنجانک راه می یابد. با اتصال دستگاه به برق، المنت داغ شده و آب درون فنجانک به بخار تبدیل می شود و با فشار بخار به رینگ زیر سوپاپ، حرکت آن به طرف بالا میسّر شده و مسیر ورود آب وارد فنجانک شود و این عمل مدام تکرار می شود. اگر دستگاه سالم باشد و نیازی به تعمیر قهوه جوش نداشته باشد عملکرد بدین صورت است.

عمل ایجاد حرارت در قهوه جوش توسط چند ردیف المنت صورت می پذیرد که دور فنجانک تعبیه شده اند.

در بسیاری از قهوه جوش ها دو المنت مورد استفاده قرار گرفته. یکی از المنت ها با توان بسیار بالا (نسبت به دومی) وظیفه جوشاندن آب را برعهده دارد و المنت دوم جهت گرم نگه داشتن قهوه (آماده شده) به کار گرفته می شود.

جهت تنظیم حرارت از یک ترموستات استفاده می شود. وظیفه ترموستات رساندن حرارت المنت اول جهت جوشاندن آب است و پس از دم آمدن قهوه، ترموستات به طور خودکار عمل نموده و مدار المنت را باز می کند. (تمام این روندها در صورت سالمی و نیاز نداشتن به تعمیر قهوه جوش صورت می گیرد.) در این هنگام المنت گرم نگهدارنده قهوه، برق دار شده و با ایجاد حرارت به چندان زیاد قهوه را برای مدت معینی گرم نگه می دارد. معمولاً در اکثر قهوه جوش ها برای نشان دادن زمان دم آمدن قهوه از یک لامپ خبر استفاده می کنند که با روشن شدن المنت گرم نگهدارنده روشن شده و زمان نوشیدن قهوه آماده مصرف را بیان می کند.

نکات عملی در تعمیر قهوه جوش

از آن جا که ساختمان قهوه جوش پیچیدگی فراوانی ندارد به سادگی می توان قطعه یا قطعات معیوب را تعمیر و یا تعویض نمود. علیرغم تنوع ظاهر قهوه جوش ها، اصول کار و ساختمان اکثر آن ها کاملاً مشابه است. در زیر به نکاتی که باید در تعمیر قوه جوش دقت نمود ، اشاره می شود.

 • تعویض ترموستات

ترموستات به وسیله چند پیچ و مهره در محل مخصوص خود تعبیه شده است. ابتدا به آرامی پیچ و مهره ها را باز نموده، و پس از خروج ترموستات معیوب، در صورت امکان آن را تعمیر و در غیر این صورت ترموستات نو را در جای خود نصب کنید در چنین شرایطی می توان بعد از تعمیر قهوه جوش آن را تست کرد تا از سالمی ترموستات مطمئن شد.

 • تعویض لامپ خبر

معمولاً لامپ خبر به راحتی از ترمینال اصلی جدا می شود اما اگر برای جدا ساختن سیم های لامپ مجبور شدید سیم های دیگری را از محل خود خارج نمایید، قبل از اتصال دستگاه به برق (پس از تعویض لامپ) اتصال مجدد همه سیم های باز شده را بررسی کنید تا پس از تعمیر قهوه جوش و بستن مجدد آن مشکلی برای دستگاه به وجود نیاید.

بنابراین کافیست سیم ها را تا ترمینال دنبال کنید و پس از باز کردن پیچ های متصل به این سیم ها، آن ها را جدا نموده و قبل از جاگذاری لامپ خبر، آن ها را به وارنیش (عایق نور از الیاف مخصوص) مجهز نمایید.

 • تعویض المنت دم کننده قهوه

این المنت به طور بسیار محکم دور فنجانک مستقر شده است و جهت تعویض آن لازم است قبل از هر اقدامی پیچ داخل قهوه جوش باز شود.

از آن جا که مهره داخل دستگاه شش ضلعی است، می بایست یک میله رابط را به آچار بکس اضافه کنید تا عمل باز نمودن مهره به سهولت صورت گیرد. حال توسط یک انبردست پیچ را از زیر نگه داشته و سپس توسط آچار بکس از بالا مهره را باز کنید و قبل از جاگذاری المنت جدید مقداری مواد آب بندی به لبه های محل قرارگیری پیچ بمالید و سپس پیچ و مهره را کاملاً سفت کنید تا علاوه بر رفع مشکل المنت، از کف قهوه جوش، چکّه دیده نشود. این ساده ترین شیوه در تعمیر قهوه جوش می باشد.

 • تعویض المنت گرم نگهدارنده قهوه

ابتدا ترمینال مخصوص این المنت را آزاد نموده، سپس خود المنت را باز کنید و سپس ترمینال دوم را که به وسیله پیچ در محل خود مستقر شده باز کنید.

پس از جدا کردن صفحه نگهدارنده المنت، خود المنت را از دستگاه جدا نموده و المنت جدید را به جای آن قرار دهید. حالا برعکس باز کردن قطعات یعنی از انتها به طرف ابتدای کار حرکت کنید تا همه چیز به خوبی انجام شود. در تعمیر قهوه جوش بهتر است در صورت مشاهده خرابی این قطعه اقدام به تعویض آن نمود تا تعمیر....

حُسن این قهوه جوش ها این است که جهت تعویض و یا جداسازی قعطات نیازی به ابزار نیست. مجموع الکتریکی مدار داخل پایه قرار گرفته و در صورت بروز عیب در این مدار، پایه به طور کامل تعویض می شود.

سایر قطعات را می توان به راحتی تفکیک نموده و پس از تمیز نمودن قطعات آن ها را تعمیر و یا تعویض نمود. محفظه الکتریکی مدار عموماً از نشت قهوه به این قسمت آسیب می بیند و دلیل اصلی تعمیر قهوه جوش نیز در بیشتر مواقع همین است.

دیسک جدا کننده از اهمیت به سزایی برخوردار است زیرا این دیسک محفظه برقی را از سایر قسمت ها جدا می کند. در صورت بروز هرگونه عیب باید سریع به تعویض دیسک اقدام نمود.

6 نکته مهم درباره استفاده و تعمیر قهوه جوش

 1. از قهوه جوش، جهت تهیه مقدار زیاد قهوه استفاده نکنید زیرا تولید حرارت مداوم به دستگاه آسیب می رساند.
 2. همواره سیم رابط دستگاه را مورد بررسی قرار دهید و در صورت زخمی شدن این سیم، آن را تعویض نمایید.
 3. همیشه سعی کنید قطعات داخلی قهوه جوش تمیز باشند زیرا این مسئله در کیفیت قهوه تهیه شده نقش بسزایی دارد و همچنین به مرور زمان این مسئله باعث تعمیر قهوه جوش می شود.
 4. جهت تهیه قهوه، از آب گرم یا داغ استفاده نکنید. قهوه آماده شده با آب سرد، به مراتب دارای کیفیت برتری خواهد بود.
 5. قسمت های الکتریکی قهوه جوش را هرگز وارد آب نکنید.
 6. همیشه مقدار معینی قهوه خشک را در قهوه جوش ریخته و از دستگاه جهت تهیه این مقدار استفاده کنید.

تعمیر انواع قهوه جوش

تماس با ما
دفتر مرکزی ٦٦٥٠١٢٨٢-٨٨٣٥٥٠١٤

شعبه شرق تهران ٣٣٣٢١٣٧٣

شعبه غرب تهران ٤٤٦٤٦٧٩٧

شعبه شمال تهران ٢٦٣١٤٣٣٦

شعبه جنوب تهران ٦٦٥٠١٦٥٧
معرفی

شرکت آریوسرویس با بیش از 40 سال سابقه در صنعت تعمیرات آماده خدمات رسانی به اهالی تهران می باشد. ما با داشتن حداقل 60 تکنسین مجرب و خبره در ضمینه تعمیر یخچال فریزر ، تعمیر ماشین ظرفشویی ، تعمیر ماشین لباسشویی ، تعمیر آبگرمکن ، تعمیر ماکروفر ، تعمیر کولر گازی ، جاروبرقی ، مخلوط کن ، بخاری ، قهوه ساز ، اتو و .... در هفت روز هفته از ساعت 9 الی 21 آماده به کار و سرویس دهی می باشیم.