66501657 , 88355014

تعمیر ماشین ظرفشویی

خانه / تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی

آیا نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی دارید ؟ آیا از این که ظرفشوییتان ظروف را تمیز نمی کند کلافه شده اید ؟ آیا ظروف در ماشین ظرفشویی کدر می شوند؟

جای هیچ نگرانی نیست !!! شما می توانید با شماره گیری یکی از خطوط ما برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود اقدام نمایید. آریوسرویس با ارائه خدمات خود به سرتاسر تهران آماده خدمت رسانی به شما تهرانیان عزیز می باشد. فقط کافیست با ما تماس بگیرید و مشکلتان را با مشاورین ما در میان بذارید.

آریوسرویس برای تمامیه افراد ساکن تهران خدماتی فوق العاده در نظر گرفته است به عنوان مثال برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود نیازی به جابجایی دستگاه ندارید و می توانید تنها با یک تلفن تعمیرکار را به خانه و یا محل کار بیاورید تا علاوه بر صرفه جویی وقت در صرف هزینه نیز صرفه جویی فرمایید.

علاوه بر این کلیه قطعاتی که برای تعمیر ماشین ظرفشویی شما تعویض می شود از نمونه اورجینال همان برند بوده و این اطمینان را به شما می دهد که نحوه کارکرد دستگاه شما به شکل سابق خود و یا بهتر از قبل بر می گردد همچنین ما خدمات خود را گارانتی 365 روزه می کنیم بدین منظور که طی یک سال بعد از تعمیر چنانچه وسیله تان از همان منطقه دچار ایراد شود بدون صرف هزینه بابت اهیای دوباره آن، این کار صورت می گیرد. در ادامه می خواهیم به معرفی اجزای تشکیل دهنده ظرفشویی بپردازیم پس با ما همراه باشید تا به جواب سوال هایتان برسید.

ماشین های ظرفشویی به تدریج همچون جاروهای برقی و یا انواع اتو و سشوار در هر منزلی جایگاه خود را تثبیت و تحکیم می کند که شاید ماشینی شدن زندگی بشر امروز تحقق این امر را بدیهی می نماید. این ماشینها در ابعادی بمراتب کوچکتر از ماشینهای لباسشویی ساخته شده و به سهولت در ترکیب داخلی آشپزخانه استقرار می یابند. از این رو برای تعمیر ماشین ظرفشویی نمایندگی های بسیاری در سراسر کشور مخصوص هر برندی تاسیس شده است.

تعمیر ماشین ظرفشویی

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی آریو سرویس در هفت روز هفته آماده سرویس دهی به ساکنین تهران می باشد. شما می توانید با شماره گیری یکی از خطوطی که داخل سایت درج شده است، مستقیم با یکی از نمایندگی های مجاز ما در تماس باشید. در ادامه برای بالا بردن سطح دانش شما از این دستگاه اشاره ای به مواد شوینده و پاک کننده آن می پردازیم.

  • شوینده ها و پاک کننده های ماشین ظرفشویی

بخش عمده ای از صحّت فرآیند شستشو به چگونگی انتخاب و کارآیی مواد شوینده و پاک کننده مرتبط می شود، از این رو بطور مختصر به ترکیب و کارآیی این مواد اشاره شده است و این اطلاعات در انتخاب صحیح مواد شوینده برای هر ماشین شستشویی نیز مفید خواهد بود و انتخاب درست این مواد نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی را تا حدی کاهش می دهد.

صابون معمولی یا سنتی، عمدتاً شامل نمک های سدیم یا پتاسیم یا یکی از اسیدهای اشباع شده چرب است و صدها سال است که بشر با آن آشنایی دارد. تنها ضعف این نوع صابون آن است که در آب شیرین (آب باران و یا آبی که حاوی نمک های کلسیم نیست) مؤثر است. اما آب بسیاری از نقاط، کم و بیش دارای مقداری از نمک های مختلف کلسیم است که اصطلاحاً به آن آب سخت می گویند و با صابون، رسوبی زرد رنگ بوجود می آورد که خیلی سخت و محکم به پارچه میچسبد به دلیل همین اشکال صابون معمولی بود، که تولید مواد پاک کننده مصنوعی حدود چندین سال پیش شروع شد. اثر پاک کنندگی این مواد در آبهای سخت و آبهای شیرین تقریباً یکسان است. همچنین اگر از صابون های سنتی قدیمی به عنوان ماده شستشو در این دستگاه ها استفاده شود جدا از اینکه طول عمر محصول پایین می آید بلکه احتمال تعمیر ماشین ظرفشویی را نیز افزایش می دهد.

جزء اصلی تمام مواد مخصوص شستشو را پاک کننده های مصنوعی تشکیل می دهند، که با فعالیت سطحی خود قدرت شستشوی این مواد را تعیین می کنند. این گروه شامل صابون و مواد صابون مانندِ دیگری است که بیشتر قسمت های آنها در فرآورده های نفتی و یا چربی هایی که با استفاده از روش های شیمیایی تجزیه شده اند، بطور مصنوعی ساخته می شود.

عامل اصلی تشکیل دهنده یک ماده شستشوی خوب پُلی فسفات ها هستند که از طریق تشکیل ترکیبات مرکّب، سختی آب را خنثی می کنند و با نمک های فلزی سنگین ترکیب می شوند و در نتیجه فعالیت سطحی و قدرت پاک کنندگی ماده پاک کننده را افزایش می دهند. همچنین وجود این مواد برای دستگاه مفید می باشد و تا حد قابل توجه ای کارآیی آن را بالا می برد و در طول زمان، کمتر نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی پیدا می شود. تمام محصولات شستشو دهنده، حاوی مواد لکه بَر نیز هستند که در دماهای بالای 60 درجه سانتیگراد اکسیژن آزاد می کنند. این اکسیژن در مجاورت عوامل پایدار کننده مناسب، هر چرک و یا لکه ای را که ماده پاک کننده آن را پاک نکرده است از بین می برد. عمل لکه بری بر مبنای اکسیداسیون استوار است.

سفید کننده ها موادی هستند که پرتو ماورای بنفش را به نور مرئی تبدیل می کنند و در صورتی که شیء شستشو شده کاملاً تمیز شده باشد، رنگ سفید و درخشانی به آن می دهند . محصولات شستشو دهنده همچنین حاوی موادی هستند که قدرتِ چرک بُریِ کف را بالا می برند، علاوه بر این، مقادیری مواد محافظت کننده الیاف و سخت کننده، عطر، مواد رنگ دهنده، عوامل محافظت کننده پوست و غیره نیز در آن ها یافت می شود. اگر نمی دانید که چه موادی برای ماشین شما بهتر است می توانید به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید و یا با یکی از نمایندگی های مجاز تعمیر ماشین ظرفشویی تماس حاصل فرمایید تا شما را در رابطه با این موضوع راهنمایی کنند.

علاوه بر مواد شستشو دهنده ای که اختصاصاً برای پارچه های پشمی و یا آب جوش ساخته می شوند، جهت مصارف ویژه، محصولات مختلف دیگری از قبیل مواد پاک کننده کاتیون (یون مثبت) فعال، آنیون (یون منفی) فعال و غیر قطبی نیز در بازار یافت می شود. این محصولات را برای شستشوی انواع خاص پارچه و یا جهت برطرف کردن انواع خاصی از چرک و لکه می سازند. در شستشوی وسایل خانگی عمدتاً از عمل کننده های آنیونِ فعال استفاده می شود.

پاک کننده های غیرقطبی کمتر استفاده می شود و عمل کننده های کاتیون فعال نیز فقط برای مصارف صنعتی (مثلاً پارچه بافی) مورد استفاده قرار می گیرند. پس پیشنهاد می کنیم هیچگاه از مواد شوینده که دارای عمل کننده های کاتیون فعال هستند استفاده نکنید چرا که به مرور زمان استفاده از این مواد باعث تعمیر ماشین ظرفشویی می شوند.

مهمترین پاک کننده های آنیون فعال عبارتند از سولفات های الکیل، سولفونات های الکیل و سولفونات های الکیل آریل، الکیل فنون پلی گلیکول اتر و استرهای پلی گلیکول اسیدهای چرب، نمونه هایی از مواد پاک کنندهی غیر یونیزه هستند.

قدرت مرطوب سازی، ظرفیت امولسیون کنندگی، عمل کلوئیدی محافظت کنندگی و سخت کنندگی، ظرفیت جذب چرک و قدرت کف کنندگی، از مهمترین خصوصیاتی هستند که یک محصول پاک کننده را با آنها می سنجند.

ما پس تعمیر ماشین ظرفشویی تمامیه نکاتی که باید به آن توجه و رعایت شود را به مشتریان گوش زد می کنیم تا دوباره دچار آن مشکلات نشوند. یکی از این مسائل همین استفاده و انتخاب درست مواد شوینده است. ویژگی مورد نیاز دیگری که باید در آینده نزدیک تحقق پیدا کند، آن است که یک ماده تمیز کننده باید از لحاظ بیولوژیکی قابل تجزیه باشد، یعنی در اثر فعالیت باکتریها در آبراه ها و تأسیسات تصفیه فاضلاب، از بین بروند، در غیر این صورت، رودخانه ها و آبهای دیگر به تدریج به کف و بقایای این قبیل مواد، آلوده خواهند شد.

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی چگونه کار می کند ؟

با روشن نمودن ماشین ظرفشویی آب از طریق شیر برقی (سولنوئیدی) وارد ماشین می شود و با افزایش آب در قسمت تحتانی ماشین و رسیدن سطح آن به ارتفاع معین، هیدوراستات ورود آب به ظرفشویی را متوقف می سازد. از آنجا که آب قبل از ریختن به کف ماشین از مخزن مایع شوینده نیز عبور نموده، پس آغشته به این مواد شده و آماده است تا چربیها و باکتری های ظروف چیده شده در ماشین را از بین ببرد. این روند در تمامیه دستگاه ها ثابت است و اگر این چنین نباشد آن موقع دستگاه نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی دارد. در ماشین های ظرفشویی قدیمی بدلیل جلوگیری از رسوب آب داغ در جداره های مخزن مخصوصاً بخش خروجی نازل های فشارنده آب (آب پاش ­ها) آب ورودی از یک محفظه نمک جامد نیز عبور داده میشد تا بنوعی سختی آن گرفته شود اما امروزه پودرها و شوینده های تولید شده برای این دستگاه ها بخودی خود مانع از ایجاد رسوب در نازل ها می شود. پس از رسیدن آب به سطح مورد نظر، المنت (گرمکن آب) با فرمان تایمر شروع به فعالیت نموده و آب را به دمای 30 الی 50 درجه سانتیگراد می رساند.

به منظور صرفه جویی در مصرف برق امروزه تنظیم دما توسط ترموستات گازی و در اختیار خود کاربر قرار می گیرد تا متناسب با شوینده ای که به کار می گیرد، دمای آب مورد نظر را شخصاً مدیریت نماید. (اگر ترموستات دستگاهتان خراب شده است هیچگاه آن را روشن نکنید و در اولین فرصت برای رفع آن با نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی تماس حاصل فرمایید.)

پس از افزایش آب به دمای مورد نظر حرکت همزمان پمپ، آب پاش را به چرخش در آورده و آب از خروجی نازل ها با فشار به سطح ظروف پاشیده می شود. مواد شوینده موجود در آب گرم، عمل پاک کنندگی را با سرعت و دقت معمول می دارد.

پس از مدتی پمپ با فرمان تایمر در جهت عکس چرخیده و آب را با فشار و در حداقل زمان ممکن تخلیه می نماید. پس از تخلیه آب و ذرات مواد غذایی موجود در آن، مجدداً عمل آبگیری آغاز و روند مذکور تکرار می گردد تا ظروف بطور کامل شسته و تمیز شوند.

سطح شیبدار کف ماشین هدایت ذرات غذائی به مخزنی مخصوص را میسر می سازد که عبور برخی از ذرات یاد شده بدلیل سطح متوسط صافی فیلتر ناممکن بوده و لازم است صافی فیلتر در فواصل زمانی مناسب از ماشین خارج و تمیز شود. اگر برای خارج کردن فیلتر از دستگاه خود اطلاعاتی ندارید می توانید از دفترچه راهنمای آن کمک بگیرید و یا با شماره گیری یکی از مراکز تعمیر ماشین ظرفشویی از راهنمایی آنان استفاده نمایید.

تماس با ما
دفتر مرکزی ٦٦٥٠١٢٨٢-٨٨٣٥٥٠١٤

شعبه شرق تهران ٣٣٣٢١٣٧٣

شعبه غرب تهران ٤٤٦٤٦٧٩٧

شعبه شمال تهران ٢٦٣١٤٣٣٦

شعبه جنوب تهران ٦٦٥٠١٦٥٧
معرفی

شرکت آریوسرویس با بیش از 40 سال سابقه در صنعت تعمیرات آماده خدمات رسانی به اهالی تهران می باشد. ما با داشتن حداقل 60 تکنسین مجرب و خبره در ضمینه تعمیر یخچال فریزر ، تعمیر ماشین ظرفشویی ، تعمیر ماشین لباسشویی ، تعمیر آبگرمکن ، تعمیر ماکروفر ، تعمیر کولر گازی ، جاروبرقی ، مخلوط کن ، بخاری ، قهوه ساز ، اتو و .... در هفت روز هفته از ساعت 9 الی 21 آماده به کار و سرویس دهی می باشیم.