66501657 , 88355014

سرویس آبگرمکن

خانه / سرویس آبگرمکن

سرویس آبگرمکن

در تمامی منازل و محل های کار وسیله ای باید وجود داشته باشد، که آب و محیط را گرم نماید. وسایل مختلفی برای ابن کار وجود دارد پکیج، آبگرمکن و... وسایلی هستند که جهت گرمایش به کار میروند.|در اینجا ما به توضیح علل خرابی و البته احتیاج مبرم دستگاه به آبگرمکن اشاره میکنیم. این نیاز به سرویس آبگرمکن بسیار موضوع قابل اهمیتی است. در اینکه تمامی دستگاه های الکترونیکی نیاز به سرویس دوره ای دارند هیچ شکی نیست. اما بعضی از دستگاه ها سرویس آنها بسیار متفاوت با باقی است. سرویس آبگرمکن به حدی حیاتی و لازم است که تمامی کارکرد دستگاه را تحت تاثیر قرار میدهد. حتما تاریخ سرویس آبگرمکن خود را یادداشت کنید و در سررسید آن درخواست سرویس آبگرمکن نمایید. این تاریخ از دو جهت بسیار مهم است اول اینکه زودتر از موعد مقرر شما هزینه اضافی پرداخت نکنید و دوم اینکه دیرتر از آن تاریخ سرویس آبگرمکن صورت نگیرد زیرا به علت وقفه در انجام این کار به دستگاه شما آسیب جدی وارد میشود.

سرویس آبگرمکن

سرویسکار آبگرمکن

برای درخواست سرویسکار آبگرمکن میتوانید با مراجعه به شرکت آریو سرویس هم از طریق حضوری و هم از طریق تلفنی و اینترنتی اقدامات لازم را انجام دهید. سرویسکار آبگرمکن در کمتز یک ساعت در منزل یا محل کار شما حاضر شده و باز در کنر از یک ساعت خدمت رسانی به شما را پایان میدهد.

عیبابی آبگرمکن و لزوم سرویس آبگرمکن

* عیب 1 : با حرکت ترموستات در جهت عقربه های ساعت، اتصال کوتاه رخ داده و فیوز منزل برق را قطع می کند.

علّت 1 : اتصالات مدار اشتباه است.

رفع عیب : اگر بعد از سرویس آبگرمکن، مشکل فوق به وجود آید، قطعاً در سیم بندی مدار، اشتباهی صورت گرفته، می توان با بررسی مجدد متوجه آن مورد شده و عیب را برطرف نمود.

علّت 2 : آبگرمکن اتصال بدنه دارد.

رفع عیب : در آبگرمکن هایی که به یکی از روش های حفاظت اتصال بدنه مانند اِرت یا حفاظت نول مجهز شده اند، وقوع هر نوع اتصال بدنه منجر به تحریک فیوز منزل و در نتیجه قطع برق خواهد شد.

اگر با قطع سیم اِرت و رعایت نکات ایمنی لازم، آبگرمکن پس از روشن شدن، فیوز منزل را تحریک نکرد (برق منزل قطع نشد)، حدس شما کاملاً صحیح است و استفاده از آبگرمکن در این شرایط به هیچ وجه اصولی نیست. بلکه باید پس از قطع برق تمامی قطعات الکتریکی بالاخص المنت توسط چراغ سری مورد آزمایش قرار گیرند تا قطعه معیوب شناسایی، تعمیر و یا تعویض گردد. میتونید برای اطمینان بیشتر از شرکت آریو سرویس درخواست سرویس آبگرمکن نمایید.

علّت 3 : سیم های مدار کاملاً سوخته و به یکدیگر برخورد نموده اند.

رفع عیب : سوختن سیم های مدار در وسیله حرارتی همچون آبگرمکن، چندان دور از انتظار نیست مخصوصاً در آبگرمکن-هایی که زمان بسیار زیادی روشن می مانند. در اینگونه آبگرمکن ها تعویض مداوم هادی ها و وارنیش های نسوز بسیار ضروری است.

* عیب 2 : آبگرمکن روشن نمی شود.

علّت 1 : پریز برق ندارد.

رفع عیب : از آن جا که وسایلی چون آبگرمکن محل استقرار خاصی دارند، و از سوی دیگر جریان بسیار بالایی دریافت می دارند، احتمال آسیب دیدن پریز مربوطه زیاد است.

بهترین روش جهت تست پریز، استفاده از آومتر به منظور اندازه گیری اختلاف سطح می باشد. اگر عقربه منحرف و عدد 220 ولت را نشان داد، باید عیب را در نقاط دیگر مدار جستجو کرد و اگر در پریز ولتاژ مشاهده نشد، باید عیب شناسایی و رفع شود.

علّت 2 : دوشاخه و یا سیم رابط آبگرمکن خراب شده است.

رفع عیب : دستگاه را از برق جدا ساخته، ورودی های کابل رابط را در ترمینال به یکدیگر متصل و سپس اهم متر را به دوشاخه ارتباط دهید. (رنج اُهم متر 1×R).

اگر کابل و دوشاخه سالم باشند، عقربه منحرف شده و تقریباً صفر (اهم ناچیزی) را نشان خواهد داد. عدم انحراف عقربه به معنای باز بودن مسیر است.

اگر دوشاخه از نوع غیر پِرسی است، ابتدا آن را باز کنید تا صحّت اتصالات بررسی شود و اگر باز نوع پِرسی است باید آن را قطع کنید زیرا عموماً در این مورد، مشکل از دوشاخه است مگر آن که محل آسیب دیدگی در کابل رابط به وضوح مشخص باشد که در آن صورت باید کابل به همراه دوشاخه پِرسی تعویض شود.

علّت 3 : ارتباط سیم های رابط داخل جعبه اتصالات آبگرمکن دچار مشکل شده است.

رفع عیب : دوشاخه آبگرمکن را از پریز جدا نموده و سپس به آرامی جعبه اتصالات را باز کنید. این عمل را بسیار آرام و با دقت انجام دهید، تا لوله مویی ترموستات گازی آسیب نبیند. در صورت مشاهده سیم جدا شده از مدار، آن را به محل اتصال خود بازگردانید تا دستگاه بتواند به کار خود ادامه دهد. این نکنه حتما باید در هنگام سرویس آبگرمکن رعایت شود.

* عیب 3 : دوشاخه دستگاه کمی سوخته است و پس از روشن شدن ابگرمکن از آن بوی سوخت به مشام می رسد.

علّت 1 : پریز معیوب است.

رفع عیب : از ارتباط صحیح شاخک های دوشاخه در پریز اطمینان حاصل کنید، چون اگر این ارتباط مشکل داشته باشد، بر اثر جرقه های داخل پریز، حرارت شاخک های فلزی دوشاخه افزایش یافته و موجب سوختگی پلاستیک آن خواهد شد. در این گونه موارد یا باید، با دم باریک مادگی های پریز را قدری حالت داد و یا پریز را تعویض نمود. در هنگام کار با پریز، حتماً برق منزل را قطع کنید.

علّت 2 : جریان نامی دوشاخه و یا پریز درست انتخاب نشده است.

رفع عیب : هر یک از وسایل برقی دارای مشخصات نامی خاصی هستند. این مشخصات در واقع تعیین کننده جریان، ولتاژ و در برخی موارد توان وسیله و قطعه برقی خواهند بود. برای وسایلی چون دوشاخه، مشخص بودن جریان کاری آن الزامی است. در زمان تهیه دوشاخه جدید به جریان آبگرمکن دقت نمایید. جریان کاری وسایلی چون دوشاخه و پریز به مراتب باید بیشتر از جریان نامی خود مصرف کننده باشد. در تمامی دوره های سرویس آبگرمکن این موارد رعایت شده و به اصلاح تمامی دستگاه چک میشود.

* عیب 4 : آبگرمکن اتصال بدنه دارد.

علّت و رفع عیب : اتصال بدنه در آبگرمکن هایی دیده می شود که به سیستم ایمنی اِرت مجهز نشده اند، زیرا در صورت تجهیز آبگرمکن به یکی از روش های حفاظتی هرگونه ولتاژ به وجود آمده بر روی بدنه آن به زمین منتقل می شود و اگر مقدار ولتاژ راه یافته بر روی بدنه فلزی دستگاه بیش از اندازه باشد. فیوز منزل تحریک شده و موجب قطع برق خواهد شد. به هر حال جهت رفع عیب 4 باید ابتدا دوشاخه دستگاه را از برق جدا نموده و سپس به وسیله چراغ سری المنت و بعد از آن سایر اجزاء الکتریکی مدار تست شوند تا قطعه معیوب شناسایی، تعمیر و یا تعویض گردد.

* عیب 5 : با حرکت ولوم ترموستات در جهت عقربه های ساعت، آب گرم می شود اما لامپ خاموش است.

علّت 1 : به لامپ، برق نمی رسد.

رفع عیب : اگر بعد از باز کردن جعبه اتصالات آبگرمکن، سیم های لامپ را جدا شده از مدار یافتید، نسبت به اتصال مجدد آن ها اقدام کنید تا لامپ همراه المنت روشن و خاموش شود.

علّت 2 : لامپ سوخته است.

رفع عیب : اگر سیم های لامپ در محل اتصال خود متصل هستند اما لامپ روشن نمی شود، به دلیل آن که لامپ سوخته باید تعویض شود. جهت حصول اطمینان از سوخته بودن لامپ می توانید، پس از جدا ساختن سیم های متصل به آن، توسط دو سیم دیگر از پریز به لامپ ولتاژ (220 ولت) برسانید، اگر لامپ روشن نشد، چاره ای جز تعویض آن نخواهید داشت.

در پایان بیان این 5 عیب امیدواریم که به اهمیت سرویس آبگرمکن پی برده باشید و با انجام آن سلامت دستگاه خود را بیمه نمایید.

تماس با ما
دفتر مرکزی ٦٦٥٠١٢٨٢-٨٨٣٥٥٠١٤

شعبه شرق تهران ٣٣٣٢١٣٧٣

شعبه غرب تهران ٤٤٦٤٦٧٩٧

شعبه شمال تهران ٢٦٣١٤٣٣٦

شعبه جنوب تهران ٦٦٥٠١٦٥٧
معرفی

شرکت آریوسرویس با بیش از 40 سال سابقه در صنعت تعمیرات آماده خدمات رسانی به اهالی تهران می باشد. ما با داشتن حداقل 60 تکنسین مجرب و خبره در ضمینه تعمیر یخچال فریزر ، تعمیر ماشین ظرفشویی ، تعمیر ماشین لباسشویی ، تعمیر آبگرمکن ، تعمیر ماکروفر ، تعمیر کولر گازی ، جاروبرقی ، مخلوط کن ، بخاری ، قهوه ساز ، اتو و .... در هفت روز هفته از ساعت 9 الی 21 آماده به کار و سرویس دهی می باشیم.