66501657 , 88355014

سرویس ماشین ظرفشویی

خانه / سرویس ماشین ظرفشویی

سرویس ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی دستگاهی است بر خلاف ماشین لباسشویی که بعد از انباشته شدن لباس ها و رسیدن به وزن لازم جهت روشن شدن دستگاه استفاده میشود، ممکن است در خانواده های پر جمعیت حتی روزی یک یا دوبار مورد استفاده قرار گیرد. در ماشین لباسشویی شما شاید هفته ای یک یار یا نهایت دوبار استفاده از آن را در برانامه ریزی کاری خود قرار دهید. اما در مورد ماشین ظرفشویی قضیه کمی متفاوت است. نیاز به توضیح نیست که از هر وسیله ای وقتی بیشتر استفاده میکنیم احتیاج به سرویس آن برای جلوگیری از تعمیر دستگاه امری ضروری است. بنابراین به علت استفاده زیاد از ماشین ظرفشویی نمیشود منکر احتیاج دستگاه به سرویس ماشین ظرفشویی شد. این سرویس برای دستگاه شما از طرف شرکت آریو هر سه ماه یکبار پیشنهاد میشود. ممکن است برای شما سوال شود چرا باقی وسایل هر شش ماه یا یک سال یکبار سرویس میشوند ولی سرویس ماشین ظرفشویی هر سه ماه یکبار است؟ پاسخ ما به شما برای سه ماه یکبار سرویس آبگرمکن همان مصرف بالاتر در طول هفته از دستگاه است.

سرویس ماشین ظرفشویی

سرویسکار ماشین ظرفشویی

در شذکت آریو سرویس درخواست سرویسکار ماشین ظرفشویی به راحتی صورت میپذیرد. شما میتوانید با یک تماس و یا یک ثبت سفارش آن لاین سرویسکار ماشین ظرفشویی خود را در کمتر از یک ساعت درب منزل و یا محل کار خود رویت نمایید.

خشک شدن ظروف در ماشین ظرفشویی نیاز به سرویس ماشین ظرفشویی

خروج ظروف شسته شده از ماشین بدون ذرات و قطرات آب از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. این مکانیسم در ماشین های ظرفشویی به سه شکل انجام می پذیرد. در برخی از ماشین ها، آب ورودی در مرحله پایانی (مرحله آبکشی نهائی) از مخزنی که مملو از نوعی روغن مخصوص است عبور نموده و آب مخلوط با چربی اندک آن روغن به سطح ظروف پاشیده می شود و به همین دلیل ذرات آب از سطح ظرف های شسته شده با لغزش و با سرعت به انتهای مخزن چکیده و با چرخش پمپ از ماشین خارج می شود. این روش سطح ظروف را تا 80% خشک می نماید. در روش دیگر مکنده هایی مخصوص پس از پایان کار ماشین بمدت 5 دقیقه هوا را با فشار از مجرای ورودی به داخل ماشین مکیده و از مجرای خروجی خارج می سازند. عبور هوا از ماشین و لابلای ظروف شسته شده، ذرات آب و رطوبت موجود را خارج و ظرف ها بصورت خشک از ماشین خارج می شوند. در روش دیگر عمل خشک نمودن ظروف درست مشابه عمل خشک نمودن البسه در ماشین های خشک کن لباس انجام می شود که برای مطالعه عملکرد در این روش لطفاً به فصل مربوطه رجوع فرمایید. البته این روش بدلیل اتلاف انرژیِ بالا و غیر ضروری بودن به ندرت در ماشین های ظرفشویی مورد استفاده قرار می گیرد. در سرویس ماشین ظرفشویی دقت نمایید که حتما اگر در این زمینه مشکلی دارید به سرویسکار گزارش دهید.

اجزاء اصلی یک ماشین ظرفشویی سرویس ماشین ظرفشویی جز به جز

همان طوریکه در آغاز بحث نیز اشاره شد عملکرد این ماشین دقیقاً همچون ماشین لباسشوئی بوده و ذکر و شرح تمامی آن قطعات جز افزایش اوراق کتاب حاضر به منفعت دیگری نخواهد انجامید بنابراین برای درک عملکرد صحیح قطعات از جمله تایمر شیربرقی ترموستات هیدوراستات و سایر قطعات حتماً به مبحث مربوطه رجوع فرمائید.

در این میان تمیز نگه داشتن سطح نازل های پاشش آب از اهمیت فراوانی برخوردار است تا آب با سرعت و شدت لازم به سطح ظروف پاشیده شود. اینجانب همواره روش شستشوی سطح نازل ها با جوهرنمک را پیشنهاد می کنم و از نگاه بنده پاک کننده ای چنین اثر شگرفی را بر سطح رسوب نازل ها بر جای نخواهد گذاشت. میتوانید برای یار اول سرویس ماشین ظرفشویی در این زمینه، نگاه کنید و با آموزش آن برای دوره های بعد خودتان مبادرت به انجام آن نمایید.

وسایلی همچون ماشین لباسشویی، خشک کن و همچنین ماشین ظرفشویی بدلیل کارکرد آنها با برق از یکسو و همچنین وجود رطوبت فراوان در دستگاه که می تواند خطر برق گرفتگی را مضاعف نماید، الزاماً می بایست به سیستم اِرت مناسب مجهز شوند. از اینرو بلافاصله پس از نصب دستگاه محل اتصال اِرت آن را که عموماً با علامت مخصوص زمین مشخص شده بیابید و با اتصالی محکم و قابل اعتماد آن را اِرت نمایید.

عیب یابی در ماشین ظرفشویی و لزوم سرویس ماشین ظرفشویی

* عیب 1 : بمحض ورود دو شاخه برق دستگاه به داخل پریز، فیوز مربوطه برق را قطع می نماید.

علّت و رفع عیب : آنچه بدیهی به نظر می رسد آن است که دستگاه دارای اتصال بدنه و یا اتصال کوتاه شدیدی شده است. پیشنهاد می شود ابتدا سیم اِرت دستگاه را از بدنه جدا نموده و سپس ضمن داشتن فاصله لازم با ماشین و همچنین رعایت کلیه نکات ایمنی مجدداً دو شاخه را بطور لحظه ای وارد پریز برق نمائید. اگر اینبار برق قطع نشد دستگاه اتصال بدنه بسیار قوی داشته و کار با ماشین مادامی که محل اصلی عیب بشناسایی و رفع نشده است بسیار خطرناک می باشد. می توان قطعه معیوب که قطعاً یک قطعه الکتریکی است (و عموماً از نوع موتور الکتریکی) را به کمک آومتر شناسائی نموده و در صورت امکان، رفع عیب و در غیر این صورت تعویض نمود. اما اگر با این آزمایش فیوز قطع نشد، دستگاه اتصال بدنه نداشته و مشکل در یکی از قطعات اصلی و یا مدار الکتریکی ماشین بوجود آمده که می بایست با دقت قطعات و مدار الکتریکی بررسی، محل عیب شناسایی و رفع شود. تمامی ایرادات در سرویس ماشین ظرفشویی دوره ای برطرف میگردد.

* عیب 2 : ماشین ظرفشوئی اصلاً روشن نمی شود.

علّت و رفع عیب : ماشین را در همان حال که دارای برق بر روی بدنه آنست خاموش نموده پس از قطع برق ماشین، تمامی مصرف کننده ها اعم از خازن، موتور، پمپ، ترموستات، هیدرواستات و ... به طور کلی تمام اجزاء الکتریکی لباسشویی را از مدار جدا سازید. اگر با وصل مجدد برق مشکل اتصال بدنه بر طرف شد، نیمی از راه حل مشکل را یافته اید.

حال هر یک از اجزاء را به مدار بازگردانید و پس از آن دو شاخه را به پریز متصل و ماشین را روشن کنید به محض رؤیت اتصال بدنه (پس از وصل آخرین قطعه به مدار)، شما عضو معیوب دستگاه را شناسایی نموده اید.

اتصال بدنه برخی از قطعات را می توان به راحتی برطرف نمود و یا می توان با اتصال سیم اِرت به بدنه ظرفشوئی، تا مدّتی مشکل را موقّتاً حل کرد. اما اگر با اتصال سیم اِرت به بدنه دستگاه، فیوز برق منزل را قطع نمود، باید عضو معیوب به طور کامل تعمیر یا تعویض شود. در این هنگام دیگر نیاز به سرویس ماشیم ظرفشویی ندارید و باید صد درصد به بخش تعمیرات مراجعه کنیم.

* عیب 3 : ماشین در زمان کار صدای خشنی را ایجاد می نماید.

علّت 1 : ماشین بصورت تراز نصب نشده است.

رفع عیب : لیوانی که تا نصفه پر آب شده است را بر روی سقف ماشین قرار دهید و از اطراف به سطح آب داخل لیوان نگاه کنید. با این روش تراز نمودن ماشین بسیار ساده خواهد بود. این بار حتما میتوانید از سرویسکار شرکت آریو سرویس برای سرویس ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید.

علّت 2 : منبع صدا می تواند الکتریکی باشد.

رفع عیب : در اینجا به نکته ای بسیار مهم و ارزشمند اشاره می کنم که نه تنها در این وسیله برقی بلکه در بسیاری دیگر از وسایل برقی موتوردار می تواند مورد استفاده قرار گیرد. اگر با قطع برق وسیله برقی صدای ناهنجار دستگاه بطور آنی (دقت نمائید باید بطور آنی باشد) قطع شود منبع ایجاد صدا یک عیب الکتریکی است، که به وجود اتصال حلقه و اتصال کلاف و بطور مختصر نیم سوز شدن موتور اشاره دارد. اما اگر با قطع برق صدای ناهنجار و خشن به تدریج کاهش یافت، عیب مکانیکی است و می تواند از درگیری پروانه همزن با شئی و یا خرابی بلبرینگ پروانه همزن و یا سایر موارد باشد که باید با دقت بررسی و رفع عیب شود.

در پایان توجه داشته باشید که به هیچ عنوان در سرویس ماشین ظرفشویی خود کم کاری و کوتاهی نکنید. زیرا سلامت و عمر طولانی دستگاه شما به سرویس ماشین ظرفشویی دورهای به موقع بستگی دارد.

تماس با ما
دفتر مرکزی ٦٦٥٠١٢٨٢-٨٨٣٥٥٠١٤

شعبه شرق تهران ٣٣٣٢١٣٧٣

شعبه غرب تهران ٤٤٦٤٦٧٩٧

شعبه شمال تهران ٢٦٣١٤٣٣٦

شعبه جنوب تهران ٦٦٥٠١٦٥٧
معرفی

شرکت آریوسرویس با بیش از 40 سال سابقه در صنعت تعمیرات آماده خدمات رسانی به اهالی تهران می باشد. ما با داشتن حداقل 60 تکنسین مجرب و خبره در ضمینه تعمیر یخچال فریزر ، تعمیر ماشین ظرفشویی ، تعمیر ماشین لباسشویی ، تعمیر آبگرمکن ، تعمیر ماکروفر ، تعمیر کولر گازی ، جاروبرقی ، مخلوط کن ، بخاری ، قهوه ساز ، اتو و .... در هفت روز هفته از ساعت 9 الی 21 آماده به کار و سرویس دهی می باشیم.