66501657 , 88355014

سرویس ماشین لباسشویی

خانه / سرویس ماشین لباسشویی

سرویس ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی مانند اکثر لوازم الکترونیک احتیاج به سرویس دوره ای برای مدت زمان استفاده دارد. به این ترتیب شما باید برای سرویس ماشین لباسشویی خود هر شش ماه یک بار اقدام نمایید. با توجه به مصرف حداقل هفته ای یک بار این دستگاه این مدت زمان به نظر مفید و موثر می آید، اما اگر استفاده شما از دستگاه بیش از هفته ای یک بار است سرویس ماشین لباسشویی خود را زودتر انجام دهید. در اینجا میخواهیم توضیحاتی در مورد نحوه راه اندازی ماشین لباسشویی و همچنین تذکراتی در مورد زمان و انجام دقیق سرویس ماشین لباسشویی به شما ارائه دهیم.

اکثر کارخانجات سازنده ماشینهای لباسشویی اتوماتیک، به هنگام فروش و عرضه محصول، مراحل مقدماتی قبل از راهاندازی را در دفترچه راهنمای دستگاه متذکر میشوند. که در آن زمان سرویس ماشین لباسشویی به طور دقیق بیان شده است.

کارتن و روکش نایلونی را از روی ماشین لباسشویی بردارید.

درب ماشین لباسشویی را باز نموده و چهار پیچ تنظیم پایه را که داخل کیسه پلاستیکی درون مخزن استوانه استیل قرار دارد بردارید. دقت نمایید این قسمت دستگاه نیاز به سرویس ماشین لباسشویی سالی یک بار را دارد.

به دقّت لباسشویی را روی پهلوی چپ بر روی تکیه گاهی که قبلاً بر روی زمین آماده نمودهاید قرار دهید.

دو پیچ چهارچوب محافظ کف لباسشویی را باز کنید و محافظ چوبی را از ماشین جدا نمایید.

چهار عدد پیچ تنظیم پایه لباسشویی را در چهار سوراخ قلاویز شده زیر ماشین نصب نمایید.

پس از بستن پیچهای تنظیم، لباسشویی را به حالت عمودی قرار دهید.

راه اندازی ماشین لباسشویی و سرویسکار ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی باید به صورت تراز کامل قرار گیرد. جهت رسیدن به این منظور میتوانید از یک لیوان آب استفاده نمایید. لیوان محتوی آب را روی ماشین قرار داده و از اطراف به سطح آب درون لیوان نگاه کنید اگر ماشین در موقعیت تراز کامل نباشد، آب در سطحی نامتعادل قرار میگیرد. با استفاده از پیچهای تنظیم ماشین میتوان ماشین را کاملاً تراز نمود. اگر در هر یک بخش ها با مشکل خاصی مواجه شدید از شرکت آریو سرویس درخواست یک سرویسکار ماشین لباسشویی را نمایید.

لوله ورودی آب لباسشویی را پس از آببندی به شیر آب 4/3 اینچ حدیدهدار وصل کنید.لوله تخلیه آب ماشین لباسشویی را به طریقی نصب نمایید که:

الف لوله تخلیه آب حداقل 60 سانتیمتر از سطح زمین فاصله داشته باشد.

ب لوله تخلیه آب طوری قرار نگیرد که در اثر تاشدگی مسیر خروج آب مسدود شود.

قبل از راهاندازی ماشین توجه نمایید سیستم الکتریکی منزل (پریز کنتور فیوز و ...) و سیستم آب منزل با جدول مشخصات فنّی هماهنگی داشته باشد.

قبلاً اشاره شد که جهت استفاده از یک ماشین لباسشویی، مطالعه دقیق دفترچه راهنما الزامی است، با این وجود ذکر چند نکته در ارتباط با عموم ماشینهای لباسشویی ضروری به نظر می;رسد.

سرویس ماشین لباسشویی

نکات ضروری در مورد سرویس ماشین لباسشویی و نصب آن

تذکر 1- نصب شیلنگ تخلیه در ارتفاع مناسب که در ماشینهای لباسشویی عموماً 40 الی 70 سانتیمتر است بسیار حائز اهمیت خواهد بود. در غیر این صورت، تمامی آبی که از طریق شیر برقی وارد جاپودری و پس از آن به داخل مخزن فرعی ریخته میشود، از طریق شیلنگ تخلیه که بر روی زمین رها شده، خارج خواهد شد. به این ترتیب آبگیری ماشین لباسشویی هرگز پایان نخواهد پذیرفت. این شلنگ نیز باید هر دو سال یک بار به طور مرتب سرویس ماشین لباسشویی را داشته باشد.

تذکر 2- اکثر تولید کنندگان ماشینهای لباسشویی، قبل از عرضه محصول خود به بازار مصرف اقدام به بَستزنی قسمتهای مختلف ماشین میکنند تا در زمان حمل، اجزاء و قطعات حسّاس لباسشویی آسیب نبینند.

قبل از راهاندازی باز شدن این بستها ضروری است. اگر کارخانه سازنده، دیگ فرعی را به بدنه بسته زده باشد و بدون باز شدن آنها ماشین استارت شود، حرکت لباسشویی در طول شستشو و بالاخص در دور تند یعنی زمان آبگیری از لباسهای شسته شده، اجتنابناپذیر خواهد بود.

اگر کارخانه پولیهای ماشین را (در قسمت اجزا مکانیکی ماشین به شرح آنها پرداخته شده) بست زده باشد، استارت ماشین به موتور که عملاً نمیتواند بچرخد، فشار وارد نموده و در این میان احتمال آسیب دیدن آن بسیار زیاد است. بنابراین نسبت به باز شدن بستهای ماشین بسیار حسّاس باشید. حتی برای این کار نیز میتوانید با تماس با شرکت آریو سروبس در خواست یک سرویس ماشین لباسشویی را داشته باشید.

تذکر 3- در قسمت مشخصات فنی ماشین، به ظرفیت شستشوی لباس اشاره شده است. رعایت ظرفیت مذکور در عمر مفید ماشین مخصوصاً الکتروموتور لباسشویی فوقالعاده حائز اهمیت است با این وجود سعی شود در شستشوی لباسها، مقدار لباس ریخته شده در ماشین حتی به میزان مورد نظر نیز نرسد. به این ترتیب دستگاه شستشوی راحتی را پشت سر خواهد گذاشت. بدون توجه به رفیت مذکور میتوانید لباسها را جدا از هم در داخل دیگ اصلی قرار دهید و بدون آنکه لباسهای ریخته شده درون ماشین تحت فشار گیرند باید سقفشان به حدّی برسد که دست شما مماس با قسمت فوقانی درب لباسشویی (بدون برخود با لباسها) به راحتی وارد و خارج از ماشین شود. این روش چگونگی تشخیص مقدار لباس ریخته شده در لباسشویی به طریقه عملی است که بسیاری از تعمیرکاران در این مورد توافق نظر دارند. تمامی آموزش های لازمی نیز به صورت عملی با درخواست سرویس ماشین لباسشویی امکان پذیر میباشد.

تذکر 4- جهت چرخش تایمر در اکثر ماشینهای لباسشویی، جهت حرکت عقربههای ساعت است. در صورت عدم توجه به این مسئله، ولوم به هنگام وارد آمدن فشار به منظور چرخش در جهت عکس، خواهد شکست. در اکثر موارد علاوه بر ولوم، زایدههای توپی تایمر نیز آسیب میبیند. سازندگان ماشینهای لباسشویی، به منظور جلوگیری از این پدیده مخرّب، بر روی ولوم فلشی رسم میکنند که جهت چرخش آن را مشخص میسازند. به یاد داشته باشید، جهت چرخش ولوم تایمر در ماشینهای لباسشویی همواره جهت چرخش عقربههای ساعت است.

تذکر 5- در انتخاب برنامه شستشو، به جدول راهنمای ماشین دقت شود زیرا انتخاب هر برنامه، دمای آب را به میزان خاصّی میرساند و اگر لباسهای داخل ماشین به دمای بیش از حدّ حساس باشند، شدیداً آسیب خواهند دید.

همانطور که دیدیم از ابتدای وصل تا لحظه اتمام کار با ماشین لباسشویی میتوانیم همواره از خدمات سرویس ماشین لباسشویی استفاده نماییم.

تماس با ما
دفتر مرکزی ٦٦٥٠١٢٨٢-٨٨٣٥٥٠١٤

شعبه شرق تهران ٣٣٣٢١٣٧٣

شعبه غرب تهران ٤٤٦٤٦٧٩٧

شعبه شمال تهران ٢٦٣١٤٣٣٦

شعبه جنوب تهران ٦٦٥٠١٦٥٧
معرفی

شرکت آریوسرویس با بیش از 40 سال سابقه در صنعت تعمیرات آماده خدمات رسانی به اهالی تهران می باشد. ما با داشتن حداقل 60 تکنسین مجرب و خبره در ضمینه تعمیر یخچال فریزر ، تعمیر ماشین ظرفشویی ، تعمیر ماشین لباسشویی ، تعمیر آبگرمکن ، تعمیر ماکروفر ، تعمیر کولر گازی ، جاروبرقی ، مخلوط کن ، بخاری ، قهوه ساز ، اتو و .... در هفت روز هفته از ساعت 9 الی 21 آماده به کار و سرویس دهی می باشیم.