66501657 , 88355014

تعمیر ریش تراش

خانه / تعمیر ریش تراش

تعمیر ریش تراش

تعمیر ریش تراش بر خلاف نظر خیلی از افراد کاری تخصصی به حساب می آید به این خاطر که در صورت اطلاع نداشتن از اجزای تشکیل دهنده آن و قرار گرفتن قطعات در کنار یکدیگر نه تنها نمی توان مشکل آن را بر طرف کرد بلکه احتمال آن زیاد است که در هنگام تعمیر ریش تراش به قسمت ها و قطعات دیگر آسیب وارد شود و به اصطلاح قوز بالا قوز شود. پس پیشنهاد می کنیم در صورت آگاهی نداشتن از این دستگاه هیچوقت اقدام به باز کردن و تعمیر آن نکنید.

می توانید با شماره گیری یکی از خطوط ما تعمیر ریش تراش خود را به ما بسپارید تا در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه آن را صحیح و سالم به شما باز گردانیم.

از این وسیله برقی جهت اصلاح صورت در منزل ، مسافرت ، محل کار و ... به صورت بسیار گسترده ای استفاده می شود. اصلاح صورت با استفاده از ریش تراش در حفظ و نگهداری پوست بسیار مؤثر است و از پیدایش چروک های زودرس جلوگیری می کند. این مهم به کاربرد روز افزون ریش تراش افزوده است.

ریش تراش را بر اساس کارشان به دو دسته تقسیم می کنند که در ادامه به شرح و بررسی هر یک خواهیم پرداخت. ناگفته نماند که روش تعمیر ریش تراش در هر دو مدل یکسان است و تفاوت چندانی ندارد.

انواع ریش تراش

همان طور که اشاره شد بدون توجه به نوع انرژِی محرکه مورد نیاز ریش تراش ها (برق شهر و برخی از باطری های خشک بهره می برند)، آنها را بر اساس نوع حرکت تیغ به دو گروه تقسیم می کنند.

  • ریش تراش با تیغ نوسانی

می دانیم که برق متناوب نسبت به زمان متغیر می باشد. یعنی ولتاژ نسبت به زمان مرتباً در حال تغییر از صفر به ماگزیمم است. بنابراین اگر یک سیم پیچ تحت تأثیر این برق مغناطیس تولید کند ، میدان به وجود آمده نیز مرتباً در حال نوسان و تغییر خواهد بود. در ریش تراش ها با تیغ نوسانی از این اصل بهره برده اند که این نوع دستگاه ها نسبت به سایر ریش تراش ها بیشتر معیوب می شوند و سریع تر نیاز به تعمیر ریش تراش پیدا می کند.

با اتصال برق به سیم پیچ دور هسته، یک میدان مغناطیسی متغیّر به وجود آمده و این میدان مرتباً موجب جذب و دفع بازو (اهرم) نوسان ساز خواهد شد. بدیهی است که جذب اهرم در زمان اوج میدان مغناطیسی رخ میدهد و با نزول میدان به واسطه کاهش ولتاژ متناوب، برگشت فر کشیده شده، اهرم را به محل اولیه خود باز می گرداند و این عمل مرتباً اتفاق میافتد و نوسان شدیدی را به اهرم منتقل می کند. اهرم نیز نوسان به وجود آمده را به تیغه برنده انتقال میدهد و موهایی که با عبور از صفحه مشبک به تیغه در حال نوسان رسیده اند، قطع می شوند. اگر عملکرد دستگاه بدین شکل نباشد قطعا نیاز به تعمیر ریش تراش است.

  • ریش تراش با تیغ چرخشی

در این نوع ریش تراش ها، اساس کار شباهت بسیار زیادی به مکانیسم همزن برقی دارد. در واقع بسته شدن کلید، برق را به یک موتور یونیورسال کوچک می رساند و با حرکت آرمیچر، چرخ دنده هایی که با مارپیچ انتهای آن ارتباط دارند به چرخش در خواهند آمد. در این مدل از دستگاه ها تعمیر ریش تراش مرسوم تر است.

به هر یک از چرخ دنده ها یک محور متصل است که در انتهای محور تیغ عنکبوتی شکل مستقر می شود. برای آنکه بتوان توسط ریش تراش به راحتی صورت را اصلاح نمود و چروک های صورت مشکلی را به وجود نیاورد، معمولاً زیر محورها فنر قرار می دهند. بر روی تیغ که معمولاً سه بازو و یا شش بازو دارد صفحه شیاردار قرار می گیرد و موهایی که از این صفحه عبور نموده و به تیغ که با سرعت بالایی در حال چرخش است رسیده اند سریع قطع شده و از صورت جدا می شوند. در این مدل نیز اگر نحوه عملکرد بدین صورت نباشد بدون شک نیاز به تعمیر ریش تراش است.

تعمیر انواع ریش تراش

تعمیر ریش تراش سامسونگ
تعمیر ریش تراش ال جی
تماس با ما
دفتر مرکزی ٦٦٥٠١٢٨٢-٨٨٣٥٥٠١٤

شعبه شرق تهران ٣٣٣٢١٣٧٣

شعبه غرب تهران ٤٤٦٤٦٧٩٧

شعبه شمال تهران ٢٦٣١٤٣٣٦

شعبه جنوب تهران ٦٦٥٠١٦٥٧
معرفی

شرکت آریوسرویس با بیش از 40 سال سابقه در صنعت تعمیرات آماده خدمات رسانی به اهالی تهران می باشد. ما با داشتن حداقل 60 تکنسین مجرب و خبره در ضمینه تعمیر یخچال فریزر ، تعمیر ماشین ظرفشویی ، تعمیر ماشین لباسشویی ، تعمیر آبگرمکن ، تعمیر ماکروفر ، تعمیر کولر گازی ، جاروبرقی ، مخلوط کن ، بخاری ، قهوه ساز ، اتو و .... در هفت روز هفته از ساعت 9 الی 21 آماده به کار و سرویس دهی می باشیم.