66501657 , 88355014

تعمیر توستر

خانه / تعمیر توستر

تعمیر توستر

تعمیر توستر یکی دیگر از خدمات و سرویس هایی است که آریوسرویس به اهالی تهران ارائه می دهد. اکثر افراد معتقد به این هستند که این دستگاه به دلیل قدیمی بودن ، هنگامی که خراب شود دیگر ارزش تعمیر توستر را ندارد !!! این فرضیه کاملا اشتباه است چراکه قدیمی بودن یک دستگاه دلیل بر بی ارزش شدن آن نیست.

تعمیر توستر نیز مانند سایر لوازم خانگی نیاز به دانش و علم فنی دارد ، برای اینکه این روند به نحو احسن انجام شود باید تکنسین از اجزای سازنده آن اطلاع داشته باشد که با یک نگاه بتواند ایراد احتمالی را حدث بزند.

شاید این فرضیات برای هرکسی پیش بیاید که توستر سیستم پیچیده ای ندارد و هنگام خراب شدن می توان بدون کمک گرفتن از متخصص تعمیر توستر آن را درست کرد و مانند روز اول ازش استفاده کرد!!! اما پیشنهاد ما این است که هیچوقت این کار را انجام ندهید و بلافاصله پس از مشاهده ایراد دستگاه را از برق بکشید و با مراکز تعمیر توستر تماس بگیرید.

از این وسیله به منظور گرم نمودن نان قبل از صرف مواد غذایی مختلف مانند ساندویچ و ... استفاده می شود. البته کاربرد این وسیله برقی چندان متداول نیست و اغلب در اغذیه فروشی ها، رستوران ها و مورد استفاده قرار می گیرد.

حرارت در توستر به وسیله عبور جریان الکتریکی از مقاومت های سیمی تخت (از جنس کُرُم نیکل و یا کُرُم آلومینیوم) ایجاد می شود. جهت دستیابی به حرارت یکنواخت در توستر دو تدبیر همزمان به کار رفته است که اگر این عملکرد بدین دو صورت نباشد قطعا نیاز به تعمیر توستر است.

اولاً به جای سیم المنت مفتولی از سیم المنت تخت استفاده شده دوماً تمرکز المنت ها در لایه های بالایی توستر به مراتب کمتر از لایه های پایینی است. زیرا حرکت حرارت همواره به طرف بالاست و اگر مقدار المنت به کار رفته در سطح فوقانی توستر درست به اندازه مقدار المنت در لایه های تحتانی باشد ، حرارت المنت های بالایی به اضافه گرمایی که از المنت های پایینی به سطح بالای توستر می رسد، نان را می سوزاند (البته منظور، آن قسمت از نان است که در قسمت بالای توستر قرار می گیرد) از این رو در بالای دستگاه، تمرکز المنت های تخت کاهش یافته است. المنت های تخت در توستر به دور صفحات میکا پیچیده شده تا از بدنه به طور کامل عایق شوند در غیر این صورت به مدت خیلی کوتاه دوام می آورد و به تعمیر توستر احتیاج پیدا می کند.

نان در توستر چگونه داغ می شود؟

ابتدا دو شاخه دستگاه به برق متصل شده و سپس نان درون زبانه های مخصوص قرار می گیرد و اهرم را به طرف پایین فشار می دهیم.

با این حرکت اولاً نان به طرف پایین حرکت کرده و با درگیر شدن اهرم با یک زبانه مخصوص در همان حالت استقرار می یابد. دوماً به حرکت سیلندر به طرف پایین، چند فنر فشرده شده و نیروی لازم جهت بازگرداندن نان به بیرون از دستگاه فراهم می آید. ثالثا رسیدن سیلندر به انتهای مسیر حرکت خود، موجب بسته شدن کنتاکت های ترموستات می شود و به این طریق جریان در المنت های تخت جاری و موجب ایجاد حرارت می شود و عمل داغ نمودن نان آغاز خواهد شد. تمامیه این مراحل در صورتی انجام می گیرد که دستگاه سالم و نیازی به تعمیر توستر نداشته باشد.

ترموستات یک کلید اتومات حرارتی است که از آن به منظور کنترل حرارت تولید شده در المنت ها استفاده می شود.

معمولاً ترموستات در توستر قابل تنظیم است و با حرکت ولوم می توان به حرارت مورد نیاز دست یافت. حرارت المنت، نوار ترموستات را خمیده کرده و موجب خواهد شد تا بازوی فشار دهنده اتصال راه مغناطیسی، قدری در جهت فلش حرکت کند. این قطعه جزو اصلی ترین قطعات توستر به حساب می آید و در اکثر مواقع دلیل تعمیر توستر خرابی همین ترموستات است.

با افزایش دما در توستر، بازوی فشار دهنده، به اهرم کلید مخصوص رله فشار آورده و کنتاکت ها را به یکدیگر متصل می سازد. با برق دار شدن راه مغناطیسی، زبانه ای که سیلندر را در پایین مستقر نموده، جذب می شود و با آزاد شدن سیلندر، نیروی فنرهای متراکم، آن را به طرف بیرون از توستر هدایت می کند. با حرکت سیلندر به طرف بالا، ترموستات کاملاً باز شده و ارتباط الکتریکی اجزاء مدار نیز قطع می شود. اگر توسترتان نان را زودتر و یا دیرتر از حد معمول خود بیرون دهد باید کار کردن دستگاه را متوقف سازید ، و به یک تعمیرگاهی که کار تعمیر توستر را قبول می کنند مراجعه فرمایید.

5 نکته مهم درباره استفاده و تعمیر توستر

  1. خرده های نان را به طور مداوم از توستر خارج کنید.
  2. از توستر جهت داغ نمودن زیاد نان در یک مرحله کاری استفاده نکنید.
  3. هر نوع اتصال بدنه در توستر را جدی تلقی نمایید و به جستجو و رفع عیب بپردازید و در صورت لزوم با یک مرکز تعمیر توستر تماس حاصل فرمایید.
  4. در صورت سقوط توستر، قبل از اتصال به برق، صحّت قطعات آن را بررسی کنید.
  5. در صورت زخمی بودن سیم رابط دستگاه، سریعاً آن را تعویض نمایید.
تماس با ما
دفتر مرکزی ٦٦٥٠١٢٨٢-٨٨٣٥٥٠١٤

شعبه شرق تهران ٣٣٣٢١٣٧٣

شعبه غرب تهران ٤٤٦٤٦٧٩٧

شعبه شمال تهران ٢٦٣١٤٣٣٦

شعبه جنوب تهران ٦٦٥٠١٦٥٧
معرفی

شرکت آریوسرویس با بیش از 40 سال سابقه در صنعت تعمیرات آماده خدمات رسانی به اهالی تهران می باشد. ما با داشتن حداقل 60 تکنسین مجرب و خبره در ضمینه تعمیر یخچال فریزر ، تعمیر ماشین ظرفشویی ، تعمیر ماشین لباسشویی ، تعمیر آبگرمکن ، تعمیر ماکروفر ، تعمیر کولر گازی ، جاروبرقی ، مخلوط کن ، بخاری ، قهوه ساز ، اتو و .... در هفت روز هفته از ساعت 9 الی 21 آماده به کار و سرویس دهی می باشیم.