66501657 , 88355014

تعمیر جاروبرقی

خانه / تعمیر جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی

شرکت تعمیرات لوازم خانگی آریوسرویس با داشتن تکنسین های مجرب جهت تعمیر جاروبرقی آماده خدمت رسانی به تهرانی های عزیز می باشد. برای تعمیر جاروبرقی خود کافیست طبق مراحل زیر عمل کنید تا به راحتی و در کمترین زمان دستگاهتان به شکل اول خود بازگردد.

اقدامات لازم جهت تعمیر جاروبرقی :

 • تلفن را بردارید.
 • یکی از خطوط ما را شماره گیری کنید.
 • مشکل خود را مطرح کنید.
 • نام، شماره تلفن و آدرس خود را عنوان کنید.

با انجام دادن این مراحل در کسری از زمان نزدیکترین تکنسین به محل شما برای تعمیر جاروبرقی فرستاده می شود. در صورت همکاری با ما و اعتماد به آریوسرویس، از خدمات گسترده ای بهره مند می شوید.

یکی از این خدمات تضمین 365 روزه قطعات استفاده شده در تعمیر جاروبرقی است بدین صورت که اگر قطعه ای نیاز به تعویض داشته باشد اول از همه که با نمونه اصل و اورجینال آن تعویض می شود و درثانی اگر به مدت یک سال اتفاقی برای آن بیافتد یا همان قطعه تعویضی دچار ایراد شود، شرکت موظف به تعمیر و یا تعویض مجدد آن به صورت رایگان می باشد. علاوه بر این هزینه رفت و آمد تکنسین بر عهده آریوسرویس می باشد و هیچ مبلغی در قبال آن از مشتری دریافت نمی شود.

از دیرباز نظافت محیط و جمع آوری گرد و غبار به وسیله انواع جاروهای دستی انجام می شود اما جاروهای مذکور علاوه بر آن که به هنگام نظافت، هوا را مملو از غبار می سازند، عملاً از پاکسازی کامل محیط از حیث زباله و اشیاء ریز، به خصوص پودرهای ریخته شده بر روی فرش، مبل و ... ناتوانند. اما مزیتی هم نسبت به نمونه برقی خود دارند که زیاد اهمیت ندارد آن هم این است که در هنگام خرابی و از کارافتادگی فقط کافیست آن را دور بیاندازید و جاروی دیگری جایگزین آن بکنید اما در نمونه برقی آن نیاز به تعمیر جاروبرقی است و بدلیل قیمت زیاد آن کسی حاضر به دور انداختن آن نیست.

تعمیر جاروبرقی

نمایندگی تعمیرات جاروبرقی

امروزه کاربرد جاروهای برقی در منازل، هتل ها، ادارات و ... امر نظافت را بسیار سهل و آسان نموده است.
جاروهای برقی ارائه شده به بازار، از نظر قطعات مکانیکی و همچنین مدارات الکتریکی طراحی شده در دستگاه بسیار متنوع هستند، همین گوناگونی باعث شده است که تعمیر جاروبرقی نیاز به علم و دانش فنی داشته باشد و علاوه بر آن بایستی تکنسین از انواع آن مطلع باشد. اما در تمامی آن ها از یک اصل مشترک استفاده شده و آن ایجاد تخلیه هوا در پشت موتور جارو است، تا بدین وسیله بتوان به مکش لازم در بُرس دست یافت.

 • ساختمان جارو برقی

این دستگاه را می توان ترکیبی از قطعات الکتریکی و مکانیکی دانست. مطالب این بخش به جارو خاصی اشاره نمی کند و منظور آریوسرویس معرفی همه اجزاء و قطعات به کار برده شده در انواع جاروهای برقی است.

اجزاء الکتریکی :

 • دو شاخه و سیم رابط
 • سیم جمع کن
 • موتورهای جارو برقی
 • کلید کنترل
 • محافظ الکتریکی موتور
 • میکروسوئیچ

اجزاء مکانیکی :

 • لوله و شیلنگ جاروبرقی
 • انواع برس
 • بدنه جارو برقی
 • کیسه زباله و فیلتر
 • سیم جمع کن
 • نشان دهنده مقدار زباله

در تعمیر جاروبرقی به این اجزا توجه خاصی می شود چراکه دلیل خرابی آن مربوط به یکی از همین قسمت ها می باشد. به همین خاطر است که متخصص تعمیر جاروبرقی باید از انواع مدل و مارک های مختلف آن اطلاعات داشته باشد و همیشه با پیشرفت تکنولوژی، قطعات و بردهای جدید خود را به روز کند.

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی یکی از اقداماتی است که بیشتر مواقع برای تکنسین ها اتفاق میافتد. قبل از اختراع سیم جمع کن و کاربرد آن، همانند بسیاری از وسایل برقی می بایست پس از اتمام کار، سیم رابط به نوعی در اطراف دستگاه جاسازی و جمع می شد که عملاً این کار مشکل بوده و هست اما سیم جمع کن، مشکل سیم رابط را به کلی حل نموده است. در بیشتر موارد ایرادی که موجب تعمیر جاروبرقی شده است مربوط به همین قسمت است.

در واقع سیم جمع کن قرقره ای است که در مرکز آن از یک فنر نواری استفاده شده با کشیدن سیم به بیرون از جاروبرقی، فنر متراکم شده و توسط زبانه مخصوص از بازگشت فنر به نقطه اولیه و در نتیجه جمع شدن سیم، دور قرقره جلوگیری می شود با فشار شاستی مخصوص، زبانه از محیط قرقره جدا و فنر جمع شده، قرقره را در جهت عکس به چرخش درمی آورد. از ایرادات عمده ای که باعث تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی می شود می توان به همین فنر و قرقره اشاره کرد.

با حرکت قرقره در جهت عکس، سیم رابط به دور آن پیچیده شده و انتهای سیم یا به عبارتی دوشاخه به بدنه جارو مماس می شود.
سیم رابط در داخل قرقره به دو ریل حلقوی شکل متصل شده و این دو ریل با حرکت قرقره به چرخش درخواهند آمد. در داخل قرقره از قطعه ای استفاده می شود که بر روی آن شاخک هایی با فاصله معیٌن تعبیه شده هر کدام از این شاخک ها با یکی از ریل ها در تماس است. (در هنگام تعمیر جاروبرقی باید مواظب این شاخک ها بود چرا که بسیار شکننده و حساس هستند.) شاخک ها ثابت بوده و در واقع توسط آن ها فاز و نول از ریل های مدور دریافت و به داخل جارو می رسد. بنابراین از سیم جمع کن دو سیم به طرف مدار داخلی دستگاه خارج می شود که هرکدام از این سیم ها به یکی از شاخک های دریافت کننده برق از ریل ها وصل است.

به مرور،خاصیت فنری شاخک ها کاهش یافته و یکی از آن ها (یا هر دو) از ریل های سیم جمع کن جدا می شود. در بسیاری از موارد در هنگام کار، که مشکل روشن نشدن به وجود می آید، عیب در همین قسمت قابل پیگیری و با تعمیر جاروبرقی قابل رفع می باشد.

نمایندگی تعمیرات جاروبرقی

تعمیر موتور جاروبرقی

در این وسایل همواره از موتور یونیورسال استفاده می شود و کاربرد نوع دیگری از موتورهای الکتریکی دیده نشده است. همین امر باعث سهولت در تعمیر موتور جاروبرقی می شود.

امروزه اکثر موتورها را چند سرعته تولید و به بازار ارائه می کنند تا کار با دستگاه از تنوع خاصی برخوردار باشد. جهت دستیابی به سرعت های مختلف یا از دیمر و یا از خروجی های مختلف در بالشتک های موتور استفاده می کنند.

از آن جا که بروز مشکلاتی مانند مسدود شدن لوله مکش، پر شدن کیسه جاروبرقی، اتصال حلقه یا کلاف در پیچک های آرمیچر، اتصال حلقه در کلاف های قطب، و ... جریان دریافتی موتور را شدیدا افزایش داده و زمینه را جهت سوختن کامل آن و تعمیر جاروبرقی فراهم می آورد، در اکثر این جاروها تدابیر مختلفی را به منظور حفاظت از موتور به کار می برند. در بعضی از آن ها پشت کیسه زباله، از یک کلید فشاری استفاده می شود که با افزایش حجم کیسه و تجاوز آن از مقدار مشخصی، کلید تحریک شده و به حالت قطع درخواهد آمد. از آن جا که این کلید سر راه فاز یا نول اصلی موتور تعبیه می شود، قبل از خالی کردن کیسه، روشن شدن موتور ناممکن است.

در بعضی از جاروهای برقی مانند شارپ، برای کنترل جریان دریافتی از موتور از فیوز شیشه ای بهره برده اند. جریان فیوز معادل جریان موتور انتخاب می شود و در صورت مطالبه جریان بیشتر توسط موتور، سیم ذوب شونده فیوز به حالت قطع درآمده و عملکرد موتور متوقف خواهد شد در این مواقع احتایج به تعمیر جاروبرقی است. کاربرد اورلود، در بعضی از جاروهای برقی دیده شده است. اورلود دارای یک قطعه المنت کم وات و یک صفحه فلزی حساس است که بر اثر افزایش گرمای المنت، تحریک شده و ارتباط بین کنتاکت های ورودی و خروجی اورلود را قطع خواهد نمود. اگر از دستگاه برای یک مدت طولانی استفاده شود، گرمای درون محفظه موتور افزایش یافته و شرایط دشواری را جهت ادامه کار موتور پدید می آورد. از این رو اورلود همواره در داخل محفظه موتور تعبیه می شود تا بر افزایش دما، با انبساط صفحه حساس، دستگاه را متوقف سازد.

این عملکرد در اورلورد باعث می شود تا دستگاه طول عمر بیشتری داشته باشد و کمتر به تعمیر جاروبرقی نیاز پیدا کند.

10 نکته مهم درباره استفاده و تعمیر جاروبرقی

 1. اکثرا این وسایل به گونه ای طراحی شده اند که در صورت کاهش ولتاژ از مقدار نامی یعنی 220 ولت، موتور توانایی و عملکرد صحیحی خود را از دست داده و دچار جرقّه زنی شدید می شود. در چنین مواقعی احتیاج مبرمی به تعمیر جاروبرقی است. از این رو استفاده از دستگاه در ساعات اولیه شب، عمر مفید آن را کاهش خواهد داد.
 2. همانطور که ذکر شد اکثر موتورها به ولتاژ 220 ولت بسیار حساس و وابسته اند. بنابراین نمی توان تمامی آن ها را به دیمر (کنترل کننده الکترونیکی ولتاژ) مجهز نمود.
 3. در برخی از جاروها، سیم رابط دستگاه در سیم جمع کن قرار گرفته و برای آن که ضامن سیم جمع کن تحت فشار قرار نگیرد، انتهای سیم رابط توسط رنگ زرد (عموماً زرد) مشخص شده است. در مواردی که قصد استفاده از آن را دارید در هنگام خارج ساختن کابل از آن، به محض مشاهده رنگ زرد، کشش سیم را متوقف سازید زیرا در آن لحظه شما تمامی مقدار مجاز کابل را از جارو خارج ساخته اید. با رعایت کردن این کار هیچگاه سیم جمع کن خراب نمی شود و هرگز نیاز به تعمیر جاروبرقی نیست.
 4. به هنگام استفاده از دستگاه به مقدار توانایی حرکت آن توجه داشته باشید زیرا در صورت فاصله بیش از حدّ با پریز، سیم رابط از ناحیه دوشاخه تحت فشار قرار گرفته و دستگاه به طور ناگهانی خاموش خواهد شد. در برخی موارد خاموشی دستگاه با اتصال کوتاه همراه است و این در چنین مواقعی شک زیادی به آن وارد می شود به طوری که احتیاج به تعمیر جاروبرقی پیدا می کند.
 5. در اکثر دفترچه های راهنما، حداکثر روشن بودن دستگاه را در هر مرحله کاری 5 الی 8 دقیقه و برخی دیگر 5 الی 10 دقیقه عنوان نموده اند. اما در نظر داشته باشید که هر چه وسیله کمتر تحت فشار قرار گیرد، عمر مفید بیشتری خواهد داشت و در ضمن نیاز کمتری به تعمیر جاروبرقی پیدا می شود. بنابراین توصیه می شود به ازای 5 دقیقه روشن بودن جارو حداقل 2 دقیقه آن را در حالت خاموش قرار دهید.
 6. در فواصل زمانی معیّن کیسه جارو و فیلترها را شستشو نمایید. این امر به تنفّس راحت دستگاه و تقویت مکش آن کمک مؤثری خواهد نمود.
 7. همواره مکش جارو در ابتدای محفظه کیسه زباله را با پایان لوله رابط مکش (برس) مقایسه کنید. اگر قدرت مکش دستگاه به درون لوله رابط بسیار مطلوب اما در قسمت برس رضایت بخش نیست، با دقت برس را باز کنید و قطعاً شاهد خواهید بود که درون آن مملو از غبار و بالاخص الیاف زاید فرش است که در واقع سدی در برابر عبور هوا بوده اند. این امر نه تنها باعث کم شدن مکش می شود بلکه به مرور زمان باعث تعمیر جاروبرقی می شود.
 8. شیلنگ رابط را مرتباً بررسی نمایید و در صورت مشاهده پارگی در آن، سریع نسبت به تعویض شیلنگ اقدام لازم را ترتیب دهید.
 9. هرگز از جاروبرقی جهت نظافت دوده های بخاری، آبگرمکن نفتی و امثال آن استفاده نکنید.
 10. در صورت مشاهده هر گونه زخم و یا لهیدگی در سیم رابط، آن را تعویض نمایید.
تماس با ما
دفتر مرکزی ٦٦٥٠١٢٨٢-٨٨٣٥٥٠١٤

شعبه شرق تهران ٣٣٣٢١٣٧٣

شعبه غرب تهران ٤٤٦٤٦٧٩٧

شعبه شمال تهران ٢٦٣١٤٣٣٦

شعبه جنوب تهران ٦٦٥٠١٦٥٧
معرفی

شرکت آریوسرویس با بیش از 40 سال سابقه در صنعت تعمیرات آماده خدمات رسانی به اهالی تهران می باشد. ما با داشتن حداقل 60 تکنسین مجرب و خبره در ضمینه تعمیر یخچال فریزر ، تعمیر ماشین ظرفشویی ، تعمیر ماشین لباسشویی ، تعمیر آبگرمکن ، تعمیر ماکروفر ، تعمیر کولر گازی ، جاروبرقی ، مخلوط کن ، بخاری ، قهوه ساز ، اتو و .... در هفت روز هفته از ساعت 9 الی 21 آماده به کار و سرویس دهی می باشیم.