66501657 , 88355014

تعمیر ماشین لباسشویی

خانه / تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی

آریوسرویس با بیش از 40 سال سابقه در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی توانسته کلیه برندهای موجود در بازار اعم از ال جی ، سامسونگ ، زیرووات ، ایندزیت ، بوش ، کنوود ، اسنوا ، حایر ، ارج و ... را عیب یابی و مشکل آن ها را رفع کند. تعمیر ماشین لباسشویی به دلیل پیشرفت روز افزون تکنولوژی و مدرنیزه شدن دستگاه ها نیاز به علم و دانش فنی روز دارد. تکنسین های ما با شرکت در تخصصی و پیشرفته ترین کلاس ها دانش فنی خود را با متدهای روز دنیا همسان می کنند تا شما راحت تر بتوانید به آریوسرویس اطمینان کنید.

پس اگر نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی دارید و خیلی وقت است که سبد لباس های چرکتان پر شده است مکث نکنید و با ما تماس بگیرید.
یکی از مزایای همکاری با آریوسرویس این است که بدون نیاز به جابجایی و تنها با یک تماس تلفنی می توانید تعمیر ماشین لباسشویی خود را انجام دهید. بدین صورت که پس از شماره گیری یکی از خطوط و با بیان کردن ایراد دستگاه خود بلافاصله یکی از مجرب ترین تعمیرکاران به محل شما اعزام می شود و در کمترین زمان اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی شما می کند ناگفته نماند که مهم نیست اهل کدام یکی از مناطق تهران باشید، چرا که کلیه مناطق تهران را در کسری از زمان پوشش می دهیم و هیچ هزینه ایاب و ذهابی از شما مشتری عزیز دریافت نمی کنیم. در ادامه می خواهیم به بررسی اجزای تشکیل دهنده این دستگاه و چگونگی پیدایش آن بپردازیم.

ماشین های لباسشویی روند ماشینی شدن زندگی انسان را سرعت بخشیده اند. با اختراع این ماشین ها، دیگر ضرورتی جهت شستشوی البسه با دست وجود ندارد. بشر امروز می کوشد تا با فن آوری و تکنولوژی، محصول دست خود را به تکامل رساند و در همین راستا اگر ایرادی در ساختار و عملکرد آن به وجود آمد به راحتی بتواند برای تعمیر ماشین لباسشویی اقدام کند. ساختمان و عملکرد دستگاه های شوینده نیز روز به روز از پیچیدگی و کیفیت برتری برخوردار می شوند. با این وجود، در این صفحه تلاش شده است تا مطالب به گونه ای کلّی (و بدون اشاره به مشخصات یک نوع خاصّ از ماشین های شوینده) ارائه شود تا به امید خدا شما خواننده گرامی، در پایان مطلب بتوانید نسبت به راه اندازی، نگهداری و تعمیر ماشین لبایشویی با برندهای مختلف اقدام نمایید. در یک تقسیم بندی کلّی می توان ماشین های شوینده را به دو بخش نیمه اتومات و تمام اتومات تقسیم نمود که در ادامه به شرح و بررسی هر یک خواهیم پرداخت:

ماشین های لباسشویی اتوماتیک

در این گروه از ماشین های شوینده، حضور انسان تنها در تعیین برنامه و فراهم آوردن امکانات اولیه شستشو الزامی است و پس از آن تمامی مراحل شستشو که از قبل در برنامه ماشین طراحی شده (و شما آن را انتخاب نموده اید) اعمال می شود. به عنوان مثال برای شستشوی لباس های کثیف و چرکی که در اختیار دارید کافی است به شرح زیر اقدام کنید. اگر یکی از موارد زیر انجام نگیرد قطعا نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی است.

لباس ها را به صورت جدا از هم و با توجه به وزن مجاز لباس های قابل شستشو (که در دفترچه راهنمای ماشین به آن اشاره شده) در داخل لباسشویی قرار دهید.

درب را به طور کامل ببندید. در غیر این صورت ماشین روشن نخواهد شد.

با توجه به نوع برنامه انتخاب شده در تایمر، به قسمت های مختلف جاپودری پودر شستشو و یا مواد نرم کننده بریزید. جهت تشخیص خانه های مورد نظر می توانید از یک متخصص تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید و یا به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید.

مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی

پس از بستن جاپودری شیر آب را به طور کامل باز کنید.

تایمر را بر روی برنامه مشخص شده تنظیم و کلید اصلی دستگاه را در حالت روشن قرار دهید. در این مرحله می بایست زمان کافی در اختیار ماشین قرار گیرد تا به صورت اتومات تمامی دستورات برنامه ریزی شده در تایمر به مورد اجرا درآید. ممکن است به دانستن عملیاتی که در طول یک برنامه شستشوی کامل انجام می شود علاقمند باشید. در این صورت به برنامه شستشوی کلّی ماشین های لباسشویی اشاره می شود.

پس از استارت ماشین، آب به صورت خودکار وارد مخزن می شود و تا رسیدن به سقف مورد نظر، این عمل ادامه خواهد داشت. بدون استثناء می توان گفت تمامی ماشین های لباسشویی، شستشوی لباس را با این برنامه آغاز می کنند اگر همچنین اتفاقی پیش نیاید نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی است. بدیهی است که آب قبل از ورود به مخزن، وارد جاپودری شده و پودرهای داخل آن را به مخزن شستشو حمل می کند. پس از رسیدن آب به سقف مورد نظر، المنت شروع به کار می کند زیرا شستشوی لباس ها با آب سرد، نتیجه را مطلوب و رضایت بخش نخواهد کرد. با گرم شدن آب، چرخش لباس ها به چپ و راست با دور کند موتور) آغاز می شود. در این مرحله از دو جهت مخالف چرخش موتور استفاده شده تا لباسها به طور کامل درون آب گرم و پورد شستشو غلطانیده و تمیز شوند. بدیهی است پس از مدّت کوتاهی آب و مواد پاک کننده فاقد کیفیت اولیه خواهد شد. اگر از ابتدای امر متوجه آن شدید که پودر به داخل دیگ انتقال داده نشده است کار دستگاه را متوقف سازید و برای درست کردن آن با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

در پایان شستشوی مقدماتی ، آب کثیف تخلیه و پس از چند لحظه دور تند موتور به کار می افتد تا با استفاده از نیروی گریز از مرکز آب باقیمانده در لباسها به بیرون از دیگ اصلی ریخته شده و از آن قسمت توسط پمپ تخلیه شود.

در ابتدای مرحله شستشوی نهایی ابتدا ماشین عمل آبگیری را انجام داده و با رسیدن سقف آب به میزان مورد نظر در مخزن، عمل شستشو برای مدت کوتاهی انجام خواهد شد. در این مرحله نیز موتور با دور کند در دو جهت مخالف میچرخد تا لباسها به خوبی در آب غلطانده شوند تا باقیمانده پودر شوینده (در لباسها) با آب جدید ترکیب و سپس تخلیه شود. در برخی از مواقع این مرحله توسط دستگاه صورت نمی گیرد و کاربر هم متوجه آن نمی شود اگر در حال مطالعه این مطلب هستید، دفعه بعدی که از ماشین لباسشویی خود استفاده می کنید حتما به بررسی این موضوع بپردازید و در صورت انجام نشدن این مرحله بلافاصله با مرکز تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید. پس از تخلیه آب، عمل آبگیری مجدداً انجام خواهد شد.

آبگیری، شستشوی کوتاه مدت و تخلیه آن در عموم ماشینها حداقل سه بار انجام می شود و با پایان تخلیه سوّم، دور تند ماشین جهت خشک کردن نسبی لباسها شروع به کار می کند. در تمامی مدّتی که دور تند موتور فعال است، پمپ تخلیه به خارج نمودن آب مخزن می پردازد و پس از همه مراحل مذکور ماشین به صورت اتومات خاموش می شود.

این دسته از لباسشویی ها به واسطه عدم نیاز به حضور انسان در تمام مراحل شستشو به لباسشویی های اتوماتیک مشهورند.
جهت استفاده از این دستگاه نیاز دارید که در ابتدا آن را به شکل صحیح و اصولی در محل مربوطه مستقر نموده و استارت نمایید. در غیر این صورت اگر جایگاهی که برای آن در نظر گرفته اید مساعد نباشد به مرور زمان احتیاج به تعمیر ماشین لباسشویی پیدا خواهید کرد.

تعمیر ماشین لباسشویی

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی آریو سرویس در هفت روز هفته آماده سرویس دهی به ساکنین تهران می باشد. شما برای تعمیر ماشین لباسشویی خود دیگر نیاز به این ندارید که دستگاه را از منزل خارج کنید و به یک مرکز تعمیر مراجعه فرمایید. ما این فرآیند را برایتان آسان کرده ایم به گونه ای که با یک تماس می توانید تکنسین را به محل خود احضار کنید و کلیه اقدامات لازم در جلوی چشم شما و بدون نیاز به جابجایی دستگاه انجام می گیرد. در زیر به اجزای تشکیل دهنده ماشین لباسشویی اشاره شده است که با خواندن آن می توانید کمی به اصلاعات فنی خود بیافزایید.

همچون بسیاری دیگر از وسایل برقی، لباسشویی را میتوان متشکل از دو قسمت اساسی دانست که به طور کلی به اجزای مکانیکی و اجزای الکتریکی تقسیم می شوند. یکی از مواردی که تعمیرکار باید قبل از تعمیر ماشین لباسشویی با آن آشنایی کامل داشته باشد همین عناصر تشکیل دهنده آن است.

اجزاء مکانیکی :

 • بدنه
 • مخزن
 • فرعی (چلیک)
 • پولی های ماشین لباسشویی
 • تسمه
 • محور درام
 • یاتاقان
 • کاسه نمد
 • شیلنگ ایمنی
 • شیلنگ ورود آب
 • شیلنگ تخلیه
 • قفل درب
 • وزنه سیمانی یا لنگرهای بتونی
 • لاستیک دور درب
 • نگهدارنده های فنری و کمک فنرها
 • فیلتر پمپ تخلیه
 • شیلنگ بین مخزن و فیلتر
 • جاپودری (محفظه پودر و سایر مواد شوینده)
 • درب ماشین لباسشویی

اجزاء الکتریکی :

 • دو شاخه
 • کابل رابط
 • ترمینال
 • کلید قطع و وصل دستگاه
 • لامپ خبر (چراغ سیگنال)
 • میکروسوییچ
 • قفل مغناطیسی درب (اینترلاک)
 • ترموستات (هیتر استات)
 • المنت (گرمکن هیتر)
 • هیدرواستات (اتومات)
 • شیر برقی (الکتریکی سولنوئیدی)
 • پمپ تخلیه (وامتر پمپ)
 • برنامه ریز ماشین لباسشویی (تایمر)
 • محافظ موتور (اورلود)
 • الکتروموتور دو سرعته
 • خازن راه انداز و خازن اصلاح ضریب قدرت

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی

20 نکته مهم درباره استفاده و تعمیر ماشین لباسشویی

مسلم است که برای استفاده از دستگاه نکاتی وجود دارد که باعث می شود تا نیاز کمتری به تعمیر ماشین لباسشویی باشد. در زیر به بررسی این نکات می پردازیم.

 1. مکان استقرار ماشین میبایست نقطه ای از منزل در نظر گرفته شود که از عوامل مخرّب مانند باران بخار آب و یا تابش مستقیم نور آفتاب در امان باشد. به عنوان مثال نصب آن در قسمتی از حمام و یا گوشه ای از حیاط منزل به هیچ وجه صحیح نیست و به مرور زمان باعث خرابی و در نهایت تعمیر ماشین لباسشویی می شود.
 2. همواره به استقرار ماشین در حالت کاملاً تراز توجه کنید زیرا در صورت عدم استقرار تراز ماشین، صدای آن در حالت کار، بالاخص در زمان آبگیری از لباسها، فوق العاده زیاد خواهد بود و این باعث آزرده شدن اهالی منزل می شود.
 3. دقت نمایید که مقدار لباس ریخته شده درون ماشین بیش از ظرفیت آن نباشد.
 4. از وسیله مربوطه جهت شستشوی لباسها به طور مداوم استفاده نکنید بلکه بین شستشوی دو دسته از لباسها، حداقل یک ساعت به ماشین استراحت دهید. رعایت این مسئله به طول عمر دستگاه کمک می کند و احتمال نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی را کاهش می دهد.
 5. هرگز ولوم تایمر را در جهت عکس حرکت عقربه های ساعت نچرخانید زیرا این امر موجب شکسته شدن زائده های توپی تایمر و در نتیجه به هم ریختن برنامه های شستشو خواهد شد. جدا از به هم ریختن برنامه هنگامی که تایمر دستگاه شکسته شود دیگر نمی توان از آن استفاده کرد و برای رفع این مشکل تنها باید با یکی از نمایندگی های مجاز تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.
 6. در انتخاب پودر مخصوص ماشین بسیار حساس باشید زیرا در صورت تولید کف بیش از حدّ سقف آب جذب شده در ماشین تغییر خواهد نمود.
 7. از پودرهایی استفاده کنید که در کاهش سختی آب مؤثر باشند. این پودرها از به وجود آمدن رسوبات ناشی از املاح آب بر روی بدنه درام، چلیک و سایر قسمتها بسیار اثر گذارند.
 8. همواره برنامه مورد نظر در تایمر را متناسب با جنس، رنگ و ... لباسها انتخاب کنید.
 9. قبل از قرار دادن لباسها درون ماشین، از محتویات درون آنها مطلع باشید. وجود اشیایی چون سکّه، ساچمه، میخ و ... در جیب لباسها می تواند به ماشین آسیب برساند و دیگ را معیوب کند. خراب شدن دیگ تنها به دست متخصص تعمیر ماشین لباسشویی بر طرف می شود و هزینه نسبتا سنگینی برای شما به همراه دارد.
 10. جهت حصول نتیجه بهتر، لباسها را جدا از یکدیگر درون ماشین قرار دهید. لباسها و پارچه های کوچک مانند جورات، دستکش، روسری و ... را درون کیسه مخصوص قرار داده و سپس درون مخزن شستشو بگذارید.
 11. در فواصل زمانی معبن نسبت به نظافت جاپودری و فیلتر پمپ تخلیه اقدام کنید.
 12. یک بار در هر ماه ضروری است آن را بدون لباس روشن کنید. جهت حصول نتیجه بهتر می توانید در جاپودری یک قاشق جوش شیرین و یا سایر مواد پاک کننده رسوبات آهکی بریزید تا قطعات داخلی ماشین از وجود تکه های پودر خشک شده و همچنین املاح رسوب شده پاک شود. این امر به مرور زمان نیاز به سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی را کاهش می دهد.
 13. شیلنگ فاضلاب را در ارتفاع مناسب نصب نمایید.
 14. هر گونه چکّه از ماشین را جدّی تلقی کرده و پس از قطع برق و بستن شیر آب شهر به جستجو و رفع عیب بپردازید.
 15. به محض تغییر صدای ماشین، از ادامه کار آن جلوگیری کنید. تا عیب شناسایی و رفع نشده از لباسشویی استفاده نکنید.
 16. همواره قبل از روشن کردن لباسشویی، از باز بودن شیر آب، اتصال برق به ماشین، ریخته شدن پودر شوینده در قسمت های مورد نظر جاپودری، بسته شدن کامل درب و همچنین متناسب بودن برنامه انتخاب شده با جنس لباسها مطمئن شوید.
 17. همواره پس از اتمام برنامه های شستشو، با فشار تایمر به داخل، ماشین را کاملاً خاموش و پس از آن شیر آب را ببندید و دو شاخه برق لباسشویی را از پریز خارج کنید. خارج کردن دو شاخه از پریز باعث می شود تا در هنگام نوسانات شدید برق شکی به دستگاه وارد نشود و همین امر موجب می شود تا شاید هرگز به تعمیر ماشین لباسشویی احتیاج پیدا نکنید.
 18. پس از تخلیه لباس های درون ماشین، توسط یک پارچه نرم، آب موجود بر روی لاستیک دور درب را خشک نموده و از بستن درب خودداری کنید تا حرکت جریان هوا داخل ماشین از ایجاد بخار آبهای موجود جلوگیری کند.
 19. هرگز المنت (هیتر) را در شرایطی که آب درون ماشین نیست، برقدار نکنید.
 20. از بسته شدن اصولی سیم اِرت به بدنه ماشین اطمینان حاصل کنید.

تعمیرات ماشین لباسشویی

تعمیر انواع ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی سراسر تهران

تعمیر ماشین لباسشویی در محل

تعمیرگاه مجاز ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی غرب تهران

تعمیر ماشین لباسشویی شرق تهران

تعمیر ماشین لباسشویی شمال تهران

تعمیر ماشین لباسشویی جنوب تهران

تماس با ما
دفتر مرکزی ٦٦٥٠١٢٨٢-٨٨٣٥٥٠١٤

شعبه شرق تهران ٣٣٣٢١٣٧٣

شعبه غرب تهران ٤٤٦٤٦٧٩٧

شعبه شمال تهران ٢٦٣١٤٣٣٦

شعبه جنوب تهران ٦٦٥٠١٦٥٧
معرفی

شرکت آریوسرویس با بیش از 40 سال سابقه در صنعت تعمیرات آماده خدمات رسانی به اهالی تهران می باشد. ما با داشتن حداقل 60 تکنسین مجرب و خبره در ضمینه تعمیر یخچال فریزر ، تعمیر ماشین ظرفشویی ، تعمیر ماشین لباسشویی ، تعمیر آبگرمکن ، تعمیر ماکروفر ، تعمیر کولر گازی ، جاروبرقی ، مخلوط کن ، بخاری ، قهوه ساز ، اتو و .... در هفت روز هفته از ساعت 9 الی 21 آماده به کار و سرویس دهی می باشیم.